ATI obiecuje lepsze sterowniki dla Linuksadodał Admin
2007-09-09 10:25:06
Newsy ze świata programówNowa wersja sterownika ATI dla Linuksa ma być dostępna już w przyszłym tygodniu. Co ważne ma ona znacząco poprawiać działanie karty graficznej. Firma AMD, która nabyła ATI, zapowiada również mocniejsze skoncentrowanie się na potrzebach społeczności open source.

Sterownik fglrx 8.4 został opisany przez Michaela Larabela z serwisu Phoronix. W artykule czytamy, że nowa wersja sterownika to nie tylko naprawa jednego, lub dwóch problemów (jak jest zazwyczaj), ale naprawdę duży skok do przodu w kwestii sprawności działania układów ATI na Linuksie.

Nowy sterownik został zoptymalizowany dla układu Radeon R600, a dopiero wersja 8.42 ma poprawiać działanie starszych układów. Z testów przeprowadzonych przez serwis Phoronix wynika jednak, że nawet na tych starszych procesorach fglrx 8.41 oferuje wyraźnie szybsze działanie.

Warto też dodać, że obiecana już wersja 8.42 ma udostępniać wsparcie dla AIGLX technologii umożliwiającej wykorzystanie kart graficznych do akceleracji rysowania elementów środowiska graficznego.

Ponadto AMD oficjalnie ogłosił, że "planuje podjąć wysiłki mające na celu zajęcie się potrzebami społeczności open source". W tej chwili nie wiadomo jeszcze dokładnie co ta wypowiedź może oznaczać. Stephen Shankland napisał w serwisie CNET, że AMD ma zamiar w czwartek wystosować oświadczenie w sprawie otwartych sterowników dla swoich kart, ale żadnych szczegółów na ten temat jeszcze nie podano.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-320.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę