Milion komputerów z "świątecznymi" wirusamidodał Admin
2007-10-09 10:18:57
Newsy ze świata programów Co najmniej milion komputerów w Chinach mogło paść ofiarą wirusów w minionym tygodniu, podczas trwających tam w tym czasie świąt Złotego Tygodnia. O kłopotach komputerów Chińczyków poinformowała agencja prasowa Xinhua.

W Chinach mieszka obecnie ponad 130 mln intenrautów. Wielu z nich właśnie w minionym tygodniu mogło intensywniej niż zwykle poświęcać się surfingowi. Dla wielu były to dni wolne od pracy, co dawało im sporo czasu na spędzenie go choćby przed komputerem, na zabawie czy zakupach.

Dane o zaatakowaniu znacznej grupy komputerów przekazała agencji m.in. firma Jiangmin, jedna z większych chińskich firm antywirusowych. Jej system monitorujący tylko 6 października zarejestrował 118 tys. maszyn z kłopotami. W sumie odkryto w badanym tygodniu około 24 tys. wirusów.

Kłopoty z wirusami to dla Chin coraz większy problem. Ostatnie badania tamtejszego ministerstwa odpowiadającego za bezpieczeństwo publiczne pokazały rosnące przez ostatnie trzy lata zagrożenie związane m.in. ze zwiększającą się grupa kierowanych zyskiem autorów wirusów i hakerów. W ankiecie około 15 tys. firm kłopoty z bezpieczeństwem w internecie miało 65,7 proc. pytanych (od maja minionego roku do maja tego roku), 11,7 punktu procentowego więcej niż we wcześniejszym okresie.

Źródło informacji: PClab.pl

adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-332.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę