Spamerzy wykorzystują Microsoftdodał Admin
2008-01-10 16:16:36
Newsy ze świata programówW nadziei na obejście filtrów poczty spamerzy, celem rozsyłania niechcianej korespondencji, wykorzystali wiarygodność wirtualnego dysku Microsoft - Live Skydrive.

W nocy z poniedziałku 7 stycznia na wtorek, laboratorium badawcze Avert Labs firmy McAfee wychwyciło tysiące spamowych wiadomości zawierających link do internetowej usługi Microsoftu. W rzeczywistości odnośnik prowadził do internetowej apteki.

Windows Live Skydrive to wirtualny dysk firmy Microsoft udostępniony w wersji testowej w sierpniu minionego roku. Usługa umożliwia użytkownikom wgrywanie plików i dzielenie się nimi za pośrednictwem ogólnodostępnych linków. W przypadku omawianej kampanii spamowej, na Live SkyDrive wgrano plik HTML kierujący internautów do apteki online. McAfee Avert Labs szacuje, że spammerzy wykorzystali serwis Microsoftu do wgrania dziesiątek tysięcy takich plików.

"Usługi typu Microsoft Live Skydrive przyciągają spamerów z wielu powodów" - stwierdził Chris Barton, główny ekspert ds. spamu w McAfee Avert Labs - "Po pierwsze są darmowe, po drugie umożliwiają stworzenie trwałych linków prowadzących do plików niemalże każdego typu, a po trzecie trudno jest je wpisać na czarną listę."

Wykorzystanie serwisu Microsoftu do rozsyłania niechcianej poczty nie jest niczym nowym. Spamerzy regularnie korzystają z serwisów internetowych, szczególnie wirtualnych dysków oraz blogów. Wykorzystanie do rozsyłki spamu jest oczywiście niezgodne z zasadami serwisów, jednak w żadnym stopniu nie przeszkadza spamerom umieszczać tam swoich linków. McAfee Avert Labs zaleca dostawcom monitorowanie zawartości danych umieszczonych w ich serwisach celem wychwycenia spamu oraz szkodliwych plików.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-359.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę