iTunes sprzedał już 4 miliardy utworówdodał Admin
2008-04-07 10:48:03
Newsy ze świata programówNależący do Apple sklep iTunes wyprzedził dotychczasowego lidera - sieć detaliczną Wal-Mart. Wytwórnie jednak dopiero niedawno zrozumiały, że sprzedaż muzyki przez internet to przyszłość. Konkurencja dla iTunes w internecie staje się coraz silniejsza, co rokuje błyskawiczny rozwój tego rynku.

Od momentu startu iTunes w 2003 roku 50 milionów osób kupiło za jego pośrednictwem przeszło 4 miliardy utworów muzycznych. Według danych firmy NPD - która zakłada, że jeden album na CD równa się dwunastu pobranym z Sieci utworom - w styczniu i lutym br. iTunes sprzedał więcej muzyki niż sieć Wal-Mart, dotychczasowy lider na rynku muzycznym w Stanach Zjednoczonych. Obecnie 8 na 10 utworów pobieranych w USA z internetu kupowanych jest właśnie w sklepie należącym do Apple - informuje BBC.

Warto zauważyć, że wraz ze wzrostem popularności samego iTunes coraz silniejsza jest także konkurencja. Coraz więcej serwisów zajmuje się sprzedażą muzyki, coraz częściej także pozbawiona jest ona zabezpieczeń w systemie DRM, co przyciąga kolejnych kupujących. Do działających już w branży Napstera, eMusic oraz Amazon dołączył niedawno, ze sprzedażą muzyki online, także serwis społecznościowy MySpace.

Apple powinien potraktować wejście nowego gracza bardzo poważnie. MySpace nie tylko bowiem podpisał umowy z trzema największymi wytwórniami muzycznymi - Universal, Sony BMG oraz Warner - ale ma także ogromną bazę potencjalnych klientów - obecnych użytkowników serwisu jest około 100 milionów.

Poprzez serwis uruchomiony przez MySpace będzie można nie tylko pobierać pliki muzyczne, w dużej części na pewno pozbawione zabezpieczeń przed kopiowaniem, ale także kupować bilety na koncerty, tapety z gwiazdami czy dzwonki do telefonów komórkowych.

Źródło informacji: Dziennik Internautów

adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-368.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 



Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę