Policjanci-piraci nie zostaną ukaranidodał Admin
2008-04-10 10:11:54
Newsy ze świata programówZamiast wysokich kar finansowych prawdopodobnie tylko upomnienia - takie konsekwencje poniosą setki australijskich policjantów podejrzanych o nielegalne kopiowanie płyt DVD z filmami.

Podczas wewnętrznego audytu w australijskiej policji wyszło na jaw, że kilkuset policjantów wykorzystywało komputery służbowe w celach prywatnych. Jak informuje The Australian na policyjnych komputerach znaleziono kopie filmów, które mogły być następnie wypalane na czystych płytach.

Zgodnie z obowiązującym w Australii prawem jest to naruszenie praw autorskich, a dodatkowo  takie wykorzystanie służbowych komputerów przez państwowych funkcjonariuszy stanowi nadużycie. 

Nielegalne kopiowanie zabezpieczonych plików chronionych prawami autorskimi podlega w Australii karze grzywny - 60,5 tys. dolarów australijskich w przypadku osób indywidualnych i 302,5 tys. dolarów w przypadku firm za każde naruszenie - lub pozbawienia wolności do lat pięciu.

Mimo to, policjanci unikną prawdopodobnie konsekwencji przewidzianych w ustawie. Powód? Zbyt wielu policjantów mogłoby zostać zwolnionych ze służby - informują przedstawiciele stróżów prawa tego kraju.

Cała sprawa zakończy się prawdopodobnie upomnieniami dla policjantów. Niemniej jednak Australian Federation Against Copyright Theft zapowiedziała, że zażąda w tej sprawie wyjaśnień od komisarza stanowej policji.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-371.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę