Yahoo wyświetli... reklamy Googledodał Admin
2008-04-10 10:13:32
Newsy ze świata programówPrzy wynikach wyszukiwania Yahoo pojawią się reklamy Google. Początkowo będzie ich niewiele i firma zapewnia, że to jedynie niezobowiązujący test. Obserwatorzy mówią, że taki ruch miał rozwścieczyć Microsoft i trzeba przyznać, że to się udało.

Yahoo wczoraj ogłosiło zamiar przeprowadzenia testów z reklamami kontekstowymi Google. Będą one wyświetlane w Stanach Zjednoczonych na ok. 3% stron z wynikami wyszukiwania Yahoo. Oznacza to, że praktycznie portal stanie się jednym z wielu wydawców internetowych uczestniczących w programie AdSense.

Rzecznik Yahoo twierdzi, że to dopiero testy i wcale nie świadczą one o tym, że Yahoo będzie dalej uczestniczyć w programie AdSense. Zapowiedział też, że nie będzie żadnych komentarzy na temat stosunków komercyjnych pomiędzy Google i Yahoo.

Firma Microsoft skomentowała natomiast sprawę bardzo chętnie. Wiceprezes Microsoftu Brad Smith napisał w oświadczeniu na stronach firmy, że

każde porozumienie Yahoo i Google skonsoliduje ponad 90% rynku reklamy (internetowej - red.) w rękach Google. To uczyniłoby rynek mniej konkurencyjnym, w przeciwieństwie do naszej propozycji przejęcia Yahoo.

 Brad Smith dodał, ze ewentualne przejęcie Yahoo przez Microsoft będzie korzystne dla reklamodawców, dostawców treści, klientów i rzecz jasna dla udziałowców Yahoo.

adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-372.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę