Wrocław: Zatrzymani za udostępnianie plików przez P2P - aktualizacjadodał Admin
2008-04-16 18:35:36
Newsy ze świata programówTrzech mężczyzn, podejrzewanych o rozpowszechnianie w internecie plików z utworami muzycznymi, filmami oraz oprogramowaniem, zostało wczoraj zatrzymanych przez dolnośląską policję. Zatrzymani korzystali z oprogramowania P2P, a doniesienie złożyli przedstawiciele organizacji chroniących interesy wydawców.
 czytaj dalej

Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 22 do 31 lat. Policja z Wrocławia informuje w komunikacie prasowym, że do ich zatrzymania skłoniły ją podejrzenia popełnienia przestępstwa. Nie podano jednak, co wzbudziło te podejrzenia, czy jest to efekt donosu, czy monitorowania internetu przez funkcjonariuszy.

Na razie wiadomo jedynie, że na dyskach komputerów mężczyzn podejrzanych o nielegalne rozpowszechnianie znaleziono 26.500 utworów muzycznych, 600 filmów i programów komputerowych. Policja informuje także, że łącznie zabezpieczono około 800 GB nielegalnie sprowadzonych zasobów informatycznych, ale nie wyjaśnia co oznacza sformułowanie nielegalnie sprowadzonych, czy chodzi o to, że zatrzymani pobrali te dane z internetu, co (pobieranie) jednak nie jest w Polsce nielegalne, czy może pliki te znalazły się na ich komputerach w inny sposób.

Jeśli zatrzymanym zostanie udowodniona wina rozpowszechniania cudzych utworów bez zezwolenia grozi im kara do 3 lat więzienia. Natomiast w przypadku rozpowszechniania bez zezwolenia programów komputerowych sąd może nawet wydać wyrok pozbawienia wolności do 5 lat - ostrzega policja.

Przesłaliśmy do rzecznika wrocławskiej policji pytania, na które odpowiedzi pozwolą szerzej wyjaśnić okoliczności opisanego zatrzymania. Jak tylko uzyskamy więcej informacji, wiadomość ta zostanie o nie zaktualizowana.

.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-381.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę