Nowe informacje o AMD Fusiondodał cink
2008-08-16 15:50:41
Newsy ze świata programów

AMD jak zwykle jest w swojej strategi bardzo wyrozumiałym graczem tak więc nie wiele póki co było wiadomo na temat projektu Fusion który procesor główny z procesorem graficznym. Jednak wokół firmy zaczęły krążyć plotki iż ten układ ma zostać stworzony w 40 nanometrowym procesie technologicznym przez firmę TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Advanced Micro Devices w jednym z wywiadów prosto potwierdziło iż firma ATI została głównie przejęta z uwagi na ten właśnie projekt. Jak wiadomo, prace nad nim trwają już lekko ponad rok.

Tak jak na początku wspomniałem, nie wiele póki co wiadomo na temat nowych procesorów, jednak wiadomo że pierwszy model który ujrzy światło dzienne został ochrzczony imieniem Shrike i zbudowany zostanie z dwurdzeniowego Phenoma oraz niskobudżetowej wersji układu ATI RV800, który zgodny będzie z bibliotekami Microsoftu DirectX 10.1. Wiadomość tak jak szokująca, okazuje się również ciesząca bowiem początkowo pierwszy model miał być zaopatrzony w wiele gorsze moduły.

Póki co niestety nic nie wiadomo na temat premiery nowych procesorów. Można się spodziewać iż nastąpi to w połowie 2009 roku lub też 2010.

adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-461.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę