Linuksowa wirtualizacjadodał Admin
2006-09-29 12:57:06
Newsy ze świata programówNovell przedstawił pierwsze w świecie linuksowe rozwiązanie do wirtualizacji wykorzystujące mechanizmy Xen zoptymalizowane pod kątem technologii wirtualizacji firmy Intel.

W rozwiązaniu tym system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server 10 uruchamiany na dwurdzeniowych platformach Intel Xeon jest rozwiązaniem wirtualizacyjnym, umożliwiającym uruchamianie środowisk Linux bez konieczności ingerowania w lokalne systemy operacyjne.

Novell przedstawił też propozycję obsługi wirtualizacji w korporacyjnych systemach SUSE Linux Enterprise Server 9 i Red Hat Enterprise Linux 4, uruchamianych w środowisku SUSE Linux Enterprise Server 10. Pozwoli to klientom firmy Red Hat przechodzić na usługi i pomoc techniczną Novella, a zarazem nadal korzystać z systemu Red Hat Enterprise Linux w środowisku wirtualnym.

Novell zapewni wsparcie dla systemu Red Hat Enterprise Linux 4, uruchomionego w środowisku SUSE Linux Enterprise Server 10 z technologią wirtualizacji Intela, aż do Poziomu 3. (bazowego) włącznie. Oznacza to, że Novell zapewni pomoc techniczną do monitora Xen Hypervisor, jeśli klient zgłosi problem występujący podczas pracy z systemem Red Hat Linux w środowisku wirtualnym, którego nie da się odtworzyć w środowisku niewirtualnym.

Źródło informacji: Media2.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-91.html  


News wysłany przez: Twoje imię (nick): (Twój email:)

 Możesz wysłać tego newsa do znajomego, dodatkowo możesz podać komentarz do newsa a zostanie on dołączony do wiadomości

Twoje imię (nick):
Twój email:
Imię (nick) Twojego znajomego:
Email Twojego znajomego:
Twój komentarz do newsa:
Wróć na stronę