Microsoft rozluźnia licencję Vistydodał Admin
2006-11-03 15:10:56
Newsy ze świata programówEntuzjaści mogą odetchnąć z ulgą - otrzymali pozwolenie na wielokrotną instalację Visty na różnych komputerach.

Dużo kontrowersji wzbudził zapis w umowie licencyjnej nowego systemu mówiący, że użytkownik ma prawo do jednokrotnego przeniesienia Visty na inny komputer. Ograniczenie wymierzone w piratów mogło stać się poważnym ciosem dla osób eksperymentujących ze sprzętem i często zmieniających komputery; dlatego też Microsoft zreflektował się i zmienił treść licencji.

"Możesz odinstalować oprogramowanie i zainstalować je na innym używanym urządzeniu. Nie możesz używać oprogramowania na więcej niż jednym komputerze jednocześnie". Tekst nowej licencji można pobrać z tego adresu.

"Szanujemy czas i wydatki poświęcany na dostosowywanie, budowę i rozbudowę sprzętu. Zrozumieliśmy, że poprzednie warunki licencjonowania entuzjaści postrzegali jako przeszkodę dla swoich działań - i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się je zmienić" - powiedział Nick White z zespołu developerskiego Visty.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-185.html  


Wróć · Drukuj