Tydzień błędów w Viściedodał Admin
2007-04-01 10:12:42
Newsy ze świata programów
Na poniedziałek zapowiedziany jest start tygodnia błędów w Viście - przez siedem dni codziennie ma być upubliczniana informacja o nowej luce w systemie operacyjnym Microsoft.

Autorzy projektu, którzy określają tydzień błędów jako wyzwanie dla nieoficjalnego zespołu specjalistów do spraw bezpieczeństwa, obiecują dzielenie się informacjami na temat luk i sposobów ich wykorzystania.

Informacje, które mają zawierać "zaawansowane szczegóły techniczne" pojawić się będą w dniach 2-8 kwietnia na tej witrynie.

Tydzień błędów w Viście wpisuje się w modne ostatnio publikowanie informacji o lukach i dziurach znajdywanych w poszczególnych produktach lub ich grupie przez określony czas.

Trzeba jednak zauważyć, że tydzień błędów Visty można interpretować jako swego rodzaju sukces Microsoft: dotychczas specjaliści organizowali "miesiące błędów" - tak było na przykład w wypadku Mac OS X.

Skrócenie czasu do tygodnia sygeruje, że ilość znalezionych w Viście błędów jest zbyt mała do przeprowadzenia "pełnowymiarowego" projektu ujawniania dziur.


Źródło informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-273.html  


Wróć · Drukuj