eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Niedziela, 9 Maj 2021
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 4
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 111
Ogólnie odwiedzin: 14,068,447
Dzisiaj odsłon: 115
Ogólnie odsłon: 18,913,762

Partnerzy
gry

Płyta może zapisać się samadodał Admin
2006-09-04 14:06:12
Newsy ze świata programówKrążki z zintegrowanym oprogramowaniem nagrywającym. Firma Orologic przedstawia nowość na rynku płytek optycznych przeznaczonych do zapisywania różnego typu danych. Nowość ma być rozwiązaniem kierowanym do osób, które nie są zaznajomione z typowym dla nagrywarek oprogramowaniem nagrywającym. "Samonagrywający" się krążek CD to tak naprawdę płyta z zapisanym na niej programem obsługującym proces wypalania. Program zajmuje na płycie mniej niż 1 proc. jej pojemności.

Na stronie Orologic można przeczytać, że płytki z oprogramowaniem AutoMagic nie obsługują rozwiązania kopiowania płyt oraz tworzenia nośników audio.

Wykorzystanie technologii jest raczej proste. Płytę umieszcza się w napędzie nagrywającym, a następnie postępuje zgodnie z wyświetlanymi na ekranie poleceniami uruchomionej z krążka aplikacji. Oprogramowanie AutoMagic dostępne jest w kilku językach, w tym po angielsku, niemiecku, włosku, hiszpańsku i francusku. Cena płytek to w paczce po 50 sztuk to raczej sporo bo niemal 35 euro. Kilka ilustracji prezentujących proces nagrywania płyty możecie zobaczyć tutaj.

Źródło informacji: PClab.pl
odsłon: 2111 komentarzy: 0  
Z Google Book Search do Amazondodał Admin
2006-09-04 14:03:21
Newsy ze świata programówSerwis zachęca do kupowania książek? Kontrowersyjny serwis Google, budowany dzięki skanowaniu książek największych bibliotek świata kieruje część internautów w stronę serwisów zajmujących się sprzedażą książek. Według firmy Hitwise, brytyjscy internauci zaglądający na strony Google Book Search kierowali się najczęściej potem do brytyjskiego serwisu Amazon UK, oferującego m.in. możliwość zakupienia książek.

 Na kolejnym miejscu znalazł się inny sieciowy sprzedawca, WH Smith, a po nim ponownie strona Amazon (witryna Amazon.com). Według cytowanych przez serwis vnunet.com danych, niemal 16 proc. stron odwiedzanych z serwisu Google Book Search to serwisy "książkowe".

Wyliczenia firmy Hitwise pokazały, że około 25 proc. z odwiedzających stronę Google pozwalającą na wyszukiwanie książek to osoby starsze, w wieku powyżej 55 lat, dużo chętniej wchodzące na tę stronę od przeciętnego brytyjskiego internauty.
odsłon: 2248 komentarzy: 0 Więcej  
Sto tysięcy złotych za spamdodał Admin
2006-09-03 20:37:36
Newsy ze świata programów Przechodzący ostatnie szlify projekt nowego prawa telekomunikacyjnego zakłada surowe kary dla spamerów.

Jeszcze kilka miesięcy temu w planach legislacyjnych rządzu znajdowała się samodzielna ustawa antyspamowa. Ostatecznie zapisy pozwalające na walkę ze spamerami znalazły się w projekcie nowego prawa telekomunikacyjnego, przechodzącego obecnie fazę uzgodnień międzyresortowych.

Według proponowanych przepisów, rozsyłanie spamu przestanie być wykroczeniem, a zostanie sklasyfikowane jako "czyn zagrożony karą administracyjną". Dzięki temu, zamiast wychodzić przeciwko spamerom na drogę sądową - w ciągu ostatnich trzech lat wszczęto 71 postępowań o spam, z czego 53 zakończyły się wnioskiem o ukaranie przez sąd grodzki - będzie można karać ich mandatami w wysokości od 100 do 100 000 złotych.

Odpowiedzialność za walkę ze spamem przyjmie Urząd Komunikacji Elektronicznej. W zakres jego obowiązków wejdzie tropienie i zwalczanie spamerów oraz utworzenie i prowadzenie spamboksa, czyli ogólnopolskiego punktu przyjmowania zgłoszeń o przypadkach spamu.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
odsłon: 2363 komentarzy: 0  
Kerala da szansę Linuxowidodał Admin
2006-09-03 20:35:48
Newsy ze świata programówMniej Coli, mniej Pepsi, mniej Microsoft Windows. Południowo-wschodni stan Indii zwany Kerala wprowadzi do swoich szkół systemy operacyjne Linux. Ruch ten ma przełamać dominację systemu operacyjnego Microsoftu w ośrodkach edukacyjnych. Dwa tygodnie wcześniej komunistyczne władze stanu zakazały sprzedaży w nim dwóch popularnych amerykańskich napojów gazowanych. Decyzja ta była spowodowana wątpliwościami co do składu chemicznego butelkowanych w Indiach napojów, zawierających podobno wysokie stężenie pestycydów.

Przedstawiciele administracji odpowiedzialni za edukację w stanie Kerala zapewnili, że rząd będzie promować wykorzystanie systemów open source obok stosowanych dotychczas systemów Microsoftu. Jak twierdzą, są przeciw monopolom międzynarodowych firm w każdym sektorze. Zaprzeczyli oni jednocześnie pojawiającym się doniesieniom o chęci zakazania wykorzystywania systemów Windows. "Nie chcemy działać niedemokratycznie" - wspomnieli. W Kerali, jednej z najbardziej zaludnionych części Indii, mieszka około 31,8 mln mieszkańców.

Źródło informacji: PClab.pl
odsłon: 2219 komentarzy: 0  
SUSE - Twój Linux jest gotowydodał Admin
2006-09-03 11:19:22
Newsy ze świata programówNovell Polska zaprasza na premierowe pokazy SUSE Linux Enterprise 10 zaplanowane w 12 miastach w Polsce.

Wykłady przybliżające cechy SUSE Linux Enterprise 10 odbędą się: 19 września w Białymstoku, 20 września - w Warszawie, 21 września w Łodzi, 22 września we Wrocławiu, 26 września w Lublinie, 27 września w Rzeszowie, 28 września w Krakowie, 29 września w Katowicach, 3 października w Gdańsku, 4 października w Bydgoszczy, 5 października w Szczecinie oraz 6 października w Poznaniu. Miejsca spotkań zostały wyszczególnione w formularzu rejestracyjnym.

Spotkanie podzielono na dwa zasadnicze bloki: linuksowy desktop w biznesie oraz SUSE Linux w serwerowni / data center. W pierwszej części specjaliści Novella postarają się odpowiedzieć na pytanie kiedy i gdzie warto zastosować linuksowy desktop w firmie, wskażą na korzyści w dziedzinie bezpieczeństwa zyskiwane po przesieadce na otwarte rozwiązania oraz wskażą realne obniżenie kosztów na sprzęt i oprogramowanie.
odsłon: 2351 komentarzy: 0 Więcej  
Firefox 2.0 Beta 2dodał Admin
2006-09-02 14:20:04
Newsy ze świata programówFundacja Mozilla udostępniła drugą betę testowej wersji popularnej przeglądarki internetowej Firefox.

W nowej odsłonie Firefoksa - między innymi - odświeżono wygląd przeglądarki, wbudowano zabezpieczenie przed phishingiem, ulepszeno obsługę kanałów RSS/Atom, wprowadzono polski słownik poprawnej pisowni oraz zaktualizowano obsługę JavaScript do wersji 1.7. Pełny spis zmian znajduje się na tej witrynie.

Firefox 2.0 Beta 2 został udostępniony do pobrania w wersji dla Linuksa, Mac OS X (uniwersalne binarium) oraz Windows.

Dla osób, które zdażyły już pobrać angielską wersję przeglądarki przygotowano nieoficjalne paczki spolszczające: dla *niksów, dla Mac OS X, dla Windows. Instrukcja instalacji znajduje się na firefox.pl

Źródło informacji: ITbiznes.pl
odsłon: 3119 komentarzy: 0  
Poprzednia1 2 3 ...88 [89] 90 91 92 Następna >>>
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane